Afyon-Uşak Zafer Teknoloji Geliştirme Bölgesi 2024 Yılı İlk Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Afyon-Uşak Zafer Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici Anonim Şirketi (Zafer Teknopark A.Ş.) Yönetim Kurulu toplantısı, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sosyal Tesislerde gerçekleştirildi.

Toplantıya Zafer Teknopark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Afyon Kocatepe Üniversitesi AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesini (OSB) temsilen Erhan Arık, Uşak Organize Sanayi Bölgesini (UOSB) temsilen Caner Urhan, Uşak Ticaret ve Sanayi Odasını (UTSO) temsilen Kamil Karahan, Uşak Deri (Karma) Organize Sanayi Bölgesini temsilen (UKOSB) Coşkun Güngör, Afyonkarahisar Sanayicileri ve İş İnsanları Derneğini temsilen (AFSİAD) Kirami Gürel, Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Tuğrul Kandemir ve Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Hakan Boz katıldı.

Zafer Teknopark A.Ş. Yönetim Kurulu toplantısının açılış konuşmasını Yönetim Kurulu Başkanı Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş yaptı.

Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Tuğrul Kandemir’in yönetim kurulu başkanı ve üyelerini bilgilendirmek üzere bir sunum gerçekleştirdiği toplantıda, bölgede faaliyet gösteren ve aday havuzunda bekleyen firmalara ilişkin bilgiler de aktarıldı. Sunumda ayrıca 2023 ve 2024 yılında kabul edilen ve başarı ile tamamlanan projeler hakkında sayısal veriler yer aldı.

Zafer Teknopark’ın 2024 yılı çalışmalarında ivme kazanması adına fikir alışverişinin ve planlamaların yapıldığı toplantıda 2024 yılına yönelik bazı kararlar alındı. Alınan kararlardan birisi teknopark yönetici şirketinin Zafer Kalkınma Ajansı destek program türlerinden Doğrudan Finansman Desteği altında uygulanan “Güdümlü Proje Desteği (GPD)” ne Uşak OSB Teknopark Ek Alanında “Uşak OSB Teknopark -FAB Projesi” başlıklı proje önerisi sunulmasına ilişkin oldu.

Toplantıda bölgemizin mevcut durumu ve gelecek projeksiyonu değerlendirilerek 2024 yılında gerçekleştirilecek faaliyetler ve genel konular üzerinde kararlar alındı.

Toplantı, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

Toplantı sonrası açıklama yapan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, ve diğer yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.